Yenilenen Yandex.Disk Kullanıcıyı Önemsiyor!

VoiceSearchgoogle

Yandex’in sunduğu ücretsiz bulut depolama hizmeti Yandex.Disk yenilendi. İntenet bağlantısı olan her yerden erişim sağlanabilen veri depolama servisi, bilindiği üzere fotoğraf, video ve diğer tüm dosyaları saklamak için ideal bir alan.

Yenileme sonrasında, bundan böyle yorum ekleyip paylaşmak ve ekran görüntüsü almak gibi kullanıcı yararına düzenlenlemelere gidildi. Yeni özelliklerin yanı sıra Yandex.Disk’in tasarımı da yenilendi. Son yıllarda yükseliş gösteren Yandex, kullanıcıların ihtiyaçlarına cevaben yeni hizmetler üretmeye devam ediyor. İşte bunun yeni halkası olarak Yandex.Disk’te yapılan güncellemeleri görmekteyiz.

Yandex.Disk, kullanıcısına bir takım klavye kısayolu sunuyor. Bu kısayolları veya görev çubuğunu kullanarak girilen menüden, ekrandaki görüntüler yakalanabilmekte ve aynı görüntüler isteğe bağlı olarak kırpılıp düzenlenebilmekte. Söz konusu depolama hizmeti, arkadaşlar ile web bağlantısı kurmayı veya dosya paylaşmayı da mümkün kılıyor. Kullanıcı, eğer ekran görüntüsünü kişiselleştirmek isterse onun için de gerekli olan ok, işaret kalemi ve geometrik şekiller gibi özel araçlar sunulmuş. Yandex.Disk’te otomatik olarak bir dosyaya kaydedilen ekran görüntüleri, çeşitli şekillerde paylaşılabilirken, yorum katmaya da olanak tanınıyor.

Tasarımı yenilenen Yandex.Disk’in bu yeni hali ile daha fazla kullanıcı dostu olduğunu ifade edebiliriz. Bundan böyle daha değişik formattaki dosyalar için yeni arayüzler sunuluyor. Birbirinden farklı platformlarda, sunduğu kullanıcı odaklı özellikleriyle Yandex.Disk, artık fare ile girilen yeni kontrolleri de destekliyor. Yeni dosya yükleme veya dosyaları Disk’in çöp kutusuna yollama işlemleri artık sadece fare ile sürüklenerek yapılabiliyor.

Özetlenirse yenilikçi arayüzün yanı sıra bu yenileme ile birden fazla dosya seçme, taşıma ve indirme gibi yeni özellikler geldi. Dilenen dosyayı bulmak için arama özelliği sunan Yandex.Disk, kayıtlı bulunan dosyaları ise sosyal medyada paylaşmaya da imkan tanıyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta