Yeni Winodws’un Adı Sızdırıldı!

VoiceSearchgoogle

Microsoft, şu sıralar yeni bir Windows sürümü geliştiriyor. Hüsran olarak nitelendirilen Windows 8’den sonra tüm umutların bu yeni sürüme bağlanmış olduğu tahmin ediliyor. Bir süreye kadar en büyük merak konusu ise bu yeni Windows’un adının ne olacağı sorusu olarak karşımıza çıkıyordu. Yeni CEO ile geliştirilen bu Windows’un bir de kod ada sahip olduğu ifade ediliyordu. Fakat son sızıntıya kadar bu ad, ne Microsoft tarafından ne de diğer kaynaklarca hiçbir şekilde duyurulmamıştı.

Bir süredir Microsoft içerisinden isim konusu ile ilgili olarak bir takım sızıntılar geliyordu. İçeriden sızan bilgilere göre, kesin olmamakla birlikte, yeni Windows'a "Threshold" kod adının verildiği iddia edilmişti. Bu iddia edilen ismin gerçek olduğu ise geçtiğimiz günlerde tamamen netlik kazandı. Son olarak LinkedIn adlı popüler sitede ortaya çıkan bir profil sayesinde yeni Windows’un adının Threshold olup olmadığı konusundaki şüpheler büsbütün ortadan kalktı.

Bu isim sızıntısının şu an için yanlışlıkla yapıldığı ifade ediliyor. Bu sızıntıyı yapan kişi ise haber sitelerinde ilk olarak dikkatsiz bir çalışan olarak nitelendirilmişti. Konumu yöneticilik olan bu çalışanın, Windows’u geliştirmek ile görevli biri olduğu ortaya çıktı. Yöneticinin, öz geçmişine Windows Threshold Proje Yönetmeni olarak yazması ile isim konusu üzerindeki kuşkular da tamamen ortadan kalktı. Dikkatli gözlerden kaçmayan özgeçmişteki bu yazı sayesinde yeni Windows’un Threshold olarak isimlendirildiği konusu kelimenin tam anlamıyla tamamen kesinlik kazandı.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta