Yeni Play Store Çok Yakında!

VoiceSearchgoogle

Google uygulama mağazası Play Store’u güncelleyeceğini bir hafta önce duyurmuştu. Bu duyurudan daha bir hafta geçmiş olmasına rağmen şirket, yenilenmiş uygulama mağazasını yakında erişime açmayı hedefliyor.
Güncelleme duyurusundan sonra elini çabuk tutan şirketin Android kullanıcılarının beklediği uygulama mağazasını birkaç gün içinde tamamıyla açacağı ifade ediliyor.

Güncellenen Play Store’dan ilk izlenimler gelmeye başladı bile. Uygulama mağazasına ilk bakışta genel olarak pek bir farklılık hissedilemiyor. Dıştan yapılan bu bakışın aksine mağazada içeriye doğru yolculuğa çıktıkça yenilikler fark edilmeye başlanıyor. Uygulama mağazası, iç kısmındaki yeni reyonlarına Material Design görüşüyle yaklaşmışa benziyor.

Göze çarpan yenilikler arasında ürün incelemesi, puanlama ve tür gibi sekmeler yer alıyor. Söz konusu sekmeler daha öncekine nazaran daha kullanışlı bir hale sokulmuş bulunuyor. Play Store, daha önce tasarımı açısından eleştiri alıyordu. Fakat artık uygulama mağazasının yeni haliyle daha zarif bir görünüm yakaladığı ifade ediliyor.

Yeni tasarımda görselliğin ön planda olduğunu söylemek yanlış olmaz. Google Play Store’un güncellenen yeni sürümünün birkaç gün içerisinde yayınlanması bekleniyor. Fakat bu kısa süreyi de bekleyemeyeceğini düşünen kullanıcılar, Android Police’in indirmeye sunduğu yeni tasarımı daha önceden deneyimleyebilir. Sabırsızlık gösterenler için indirme dosyası halihazırda erişime açık bulunuyor. Yeni tasarımın, kullanıcılar açısından görsellik nedeniyle büyük ölçüde beğenilmesi bekleniyor. Play Store, kullanıcıların beğenisini hedeflenen ölçüde kazanacak mı bu konu daha şimdiden merak ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta