Yeni İsmi ile OneDrive: Çok Yakında!

VoiceSearchgoogle

Microsoft, ücretsiz çevrimiçi depolama hizmeti SkyDrive’ın isminde değişikliğe gidiyor. İsim değişikliğinin nedeni olarak marka ihlali gösterilmişti.

Microsoft’un SkyDrive hizmeti, isim ihlali gerekçesi ile geçtiğimiz yıl İngiliz yayın grubu BSkyB tarafından mahkemeye verilmişti. Davanın BSkyB lehine sonuçlanması ile Microsoft SkyDrive’da isim değişikliğine gideceğini duyurmuştu.

Çevrimiçi dosyalara erişim imkânı tanıyan SkyDrive’ın yeni ismi OneDrive olarak açıklandı. Duyumlara göre isim değişikliği ile beraber bir takım güncellemeler de gelecek. SkyDrive uygulamaları Windows işletim sisteminde, Xbox One’da, tablet ve telefonlarda güncellenerek yeni ismi OneDrive’a tamamen geçilecek.

Şirketin tüketici uygulamaları ve hizmetleri yöneticisi Ryan Gavin, OneDrive isminin seçilmesini şu şekilde açıkladı: “Niçin Onedrive? Biliyoruz ki hayatta her geçen gün yeni cihazlara sahip oluyorsunuz ama istenilen; en önemli şeyleriniz için tek bir alan. Tüm fotoğraf ve videolarınız için tek bir yer, tüm belgeleriniz için tek yer. Kullandığınız cihazlar için sorunsuz bağlantı sağlayan tek bir yer. Hayatınızdaki herşey için OneDrive (TekSürücü) istiyorsunuz.”

Öte yandan geçtiğimiz günlerde kullanıcılara isim değişikliği ile ilgili bir mail gönderildi. Mail, “iyi bir değişiklik yolda” cümlesi ile başlıyor. SkyDrive’ın OneDrive’a dönüşeceği, kullanıcıların bu geçiş sırasında fotograf, video, belge ve dosyalara erişebileceği, bu yüzden endişeye mahal olmadığı belirtilmiş ve son kısımda yakında geleceği duyurulmuş.

Microsoft’un bu isim değişikliğini sorunsuz bir şekilde atlatıp atlatamayacağını ve de kullanıcılara ne tür yenilikler sunacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta