Yahoo'dan Büyük Adım!

VoiceSearchgoogle

Bir zamanların en büyük markalarından olan Yahoo Google başta olmak üzere birçok rakibinin yaptığı teknolojik gelişmelere yetişemediği için rakiplerinin gerisinde kaldı. Her ne kadar rakiplerinin gerisinde kalmış olsa da bu mücadeleye devam edecek gibi görünüyor.

Firma başkanı yaptığı açıklamada sosyal medya tarayıcısı olan Rockmelt’i satın alacağını duyurdu. Firma başkanı Rockmelt’i satın alarak Yahoo tarayıcılarının üzerine yerleştirerek kullanıcıların sosyal medya hesapları hakkında güncel bilgiler vermeyi amaçladıklarını söylediler.

Firma yetkililerinden kesin bir açıklama gelmemekle birlikte firmanın tarayıcı için 50 ile 80 milyon dolar arasında bir ücretin tahmin ediliyor. Yapılan anlaşma gereği firmanın çalışanlarını da bünyesine alan Yahoo 30 gün içinde Rockmlet’in eski ürünlerini de kullanıma kapatacak.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.