Yahoo, RayV'yi Bünyesine Kattı!

VoiceSearchgoogle

Amerikalı anonim şirket Yahoo, yatırımlarına devam ediyor. Şirket, son olarak RayV’yi satın aldı. RayV, video streaming teknolojileri üreten bir startup şirketi olarak biliniyor. Yahoo tarafından satın alınan şirketin temelleri 2005 yılında atılmıştı.
2005’ten bu yana çalışmalara devam eden RayV, mobil cihazlar özelinde HD video akışı üzerine teknolojiler geliştiren bir şirket olarak tanınıyordu.

Yahoo’nun bu son adımı, bazı çeveler tarafından YouTube’a rakip olma çabası olarak değerlendiriliyor. Yahoo başkanı Marissa Mayer’in Yahoo’yu popüler bir video kanalına dönüştürmek istediği herkes tarafından biliniyor. Alınan kayda değer duyumlar da Mayer’ın bu konuya büyük bir önem verdiğini destekliyor.

Yahoo’nun video yayını konusu üzerine olan merakı, daha önce birkaç kez günışığına çıkmıştı. Şirketin bu amaçla YouTube ünlülerine para teklif ettiği biliniyordu. Yahoo bu teklifi, kendi video servislerine içerik üretilmesi için gerçekleştirmişti.
Anlaşılan o ki Yahoo bu son adımıyla gözünü yükseklere dikmiş görünüyor. Yeni satın alımın, mobil cihazlar üzerinden video izlemeye yarayacağı düşünülüyor. Bunun üzerine güçlü bir altyapı inşa edileceği yönündeki tahminler tüm inandırıcılığıyla karşımızda duruyor.

Satın alım gerçekleşse de ayrıntılar şu an için tam anlamıyla netleşmiş değil. Yahoo’nun RayV için düşündüğü geleceği şimdilik tam olarak bilemiyoruz. Satın alımla ilgili merak edilen bir çok konu bulunuyor. Bu konular arasında RayV’nin Yahoo’dan ayrı bir şirket olarak yapılandırılıp yapılandırılmayacağı konusu yer alıyor. Ayrıntıların, resmi bir açıklama gelene kadar merak edileceği hiç şüphe götürmüyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta