XP Kullanıcıları İçin Linux!

VoiceSearchgoogle

Microsoft’un Nisan 2014’te Windows XP desteğini sonlandıracağı hakkında yaptığı açıklama tüm dünya genelinde oldukça büyük bir ses getirdi ve başta Çin olmak üzere birçok ülke de XP kullanan şirketler çözüm yolları aramaya başladılar. Microsoft’un ise bu konuda kullanıcılarına sunduğu çözüm önerisi ise yeni bir Windows satın almaları ancak bu durum oldukça büyük bir maliyet gerektiriyor.

Microsoft’un desteğini çekmesi ise sistemde ki açıkların hackerlar tarafından bulunmasına ve sistemlerin korumasız kalmasına neden olacak. Bu konuda ki ilk çözüm Münih’ten geldi. Belediye yaptığı bir çalışma ile şehir kütüphanesinde XP kullanıcılarının sistemlerine yüklemeleri için yaklaşık olarak 2000 adet Ubuntu CD’si dağıttı.

Bu çalışmalar dünya genelinde de yaygınlaşırsa Microsoft’un daha fazla gelir elde etmek için yaptığı bu işlem Linux için oldukça büyük bir gelir demek olacak.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.