Xbox One'a Canlı Yayın Geliyor!

VoiceSearchgoogle

Xbox One’a Twitch uygulaması geliyor. Popüler yayın servisi twitch ile bir takım yeni özellikler kullanıma açılacak.

Xbox One için çok yakında oyunların internet üzerinden canlı yayınını yapma, oyundaki belli bir bölümü daha sonra izlemek için kaydetme ve canlı yayında olan diğer oyunları izleme gibi yeni özellikler oyun severlerin kullanımına açılacak. Tüm bü özellikler Xbox One’a “Twitch” aracılığı ile geliyor. Yazılım güncellemesi sonrası gerçekleştirilecek ilk canlı yayın, Microsoft üretimi Titanfall adlı oyun ile birlikte 11 Mart tarihinde kullanıcıların deneyimine sunulacak.

Konu ile ilgili olarak Twtich CEO’su Emmett Shear bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre gelecek olan yenilikler arasında kullanıcılara internette oyun yayınlama ve bu sayede Xbox oyun partilerine katılım sağlama gibi imkanlar bulunuyor. Tanınan imkanlardan bir diğeri ise Xbox’ta bulunan Kinect kameranın yayında kullanılabilmesi olarak duyuruldu.

Günden güne yayıncı sayısının artmasına paralel olarak büyümeye devam eden Twtich, internet trafiğinin en fazla olduğu platformlardan biri. 1 milyonu aşkın kullanıcı ile kuruluş tarihi 2011 yılından beri, oyun severlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Twitch uygulaması ilk olarak PlayStation 4’te kullanılmaya başlanmıştı. Gelen açıklamalar Xbox One için geliştirilen Twtich uygulamasının Playstation’dakinden daha iyi olacağı yönünde. Microsoft, bu konuda iddialı açıklamalar yapmaktan çekinmiyor. Bundan böyle PlayStation’dan sonra Microsoft da Xbox One ile kullanıcılarına canlı yayınlı oyun deneyimi sunacak. Böylelikle bir süredir Xbox kullanıcısına vaad edilen canlı oyun yayını sözü de gerçek olacak.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta