Xbox One, Yeni Bir Güncellemeyle Geliyor!

VoiceSearchgoogle

Microsoft, xbox One’da yeni bir güncellemeye gitti. Bu güncelleme ile 3D keyfiniz maksimum düzeye çıkcak. Eğer siz de bir 3D televizyona sahipseniz bu güncelleme sizi de ilgilendiriyor. Söz konusu Xbox One aygıt güncellemesi, 3D Bluray’i de destekleyecek.

Sıradaki güncelleme Ağustos ayı içerisinde yapılacak. Güncellemenin, beraberinde bir takım yeni ve başka özellikleri de getireceği biliniyor. Ağustos’taki güncellemede gelecek özellikler arasında SmartGlass uygulaması ya da Xbox.com üzerinden mobil olarak oyun satın alma seçeneği de yer alıyor. Aldığınız oyunların, standby modunda olan kosolunuz tarafından da indirilmeye başlanacağı ifade ediliyor.

Bu ilgi çekici özelliklerin yanı sıra bir takım ikincil öneme haiz özellikler de geliyor. Bu diğer özellikler arasında ise kontrol kolları için düşük pil uyarısı özelliği dikkat çekiyor. Bir diğer yeni özellik ise doğrudan bildirimlerle ilgili. Artık bundan sonra video oynatımı yaparken bildirimleri iptal edebileceksiniz. Bu yeni seçenek, en son güncelleme sayesinde kullanıcıların erişimine sunuluyor.

Yeni güncelleme, sosyal etkileşimler konusunda da yeni bir soluk getiriyor. Xbox Live üzerinden yaptığınız sosyal etkileşimler, güncellemenin getirdiği dikkat çeken hususlar arasında yer alıyor. Örneğin Arkadaşlar listesi, ana ekranda daha büyük bir yer işgal edecek. Liste üzerinden en son aktif olunan zamanı öğrenebileceksiniz. Kullanıcıları yakından ilgilendiren özelliklerin sonuncusu ise aktivite sayfanızda yoru yapabilecek olmanız. Bununla birlikte elbette platform üzerinde bulunan eşyalar da beğenilebilecek.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta