Windows'tan Kendi Uygulamanı Geliştir!

VoiceSearchgoogle

Microsoft ürün geliştiricilerinin Windows 8.1 için daha çok uygulama geliştirmelerini teşvik etmek ve onlara bu konuda bir çözüm sunmak için geliştirdiği Project Siena uygulamasının beta sürümü geçtiğimiz günlerde meraklıları ile buluştu.
Hiçbir kodlama bilgisi gerekmeden yeni uygulamaların geliştirilmesine izin veren uygulama dokunmatik ekranlar üzerinde çalışan sistemi sayesinde de ürün geliştiricilerin tabletleri aracılığı ile de uygulama üretmelerine imkan tanıyor.

Daha çok elektronik kitaplar, gazeteler, dergiler gibi sistemler için üretilecek olan uygulamaları kullanıcılar kod bilgisi olmadan yapabiliyorlar.
Birçok kullanıcının sistemde yer alan uygulamaların az olduğundan şikayet eden kullanıcılar bu sayede bir çözüm sunmayı amaçlayan firmanın ilerleyen zamanda bu planın da ne kadar başarılı olduğunu göreceğiz.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.