Windows Phone Problemi Çözüldü!

VoiceSearchgoogle

İnternet üzerinde yer alan haberlere ve kullanıcılar arasındaki söylentilere göre Windows Phone 8 işletim sistemine sahip telefonlar birden fazla uygulama açıldığı takdirde yavaşlıyor ve çoğu zaman hata veriyor. Ancak Reddit yayınladığı bir makale ile ortaya çıkan bu sorunlarının sebebinin Windows Phone 8 işletim sistemi olmadığını açıkladı.

Yayınlanan makalede telefonlarda meydana gelen yavaşlığının sebebinin işletim sistemi değil sanıldığının aksine uygulama üreticilerinden kaynaklı olduğu belirtiliyor. Bir uygulama açıldığı ilk durum, henüz sonlandırılmadığı durum ve sonlandırıldığı durum olmak üzere üç farklı duruma sahip oluyor. Uygulamalar üretilirken kodlarda ki hatalar sonucunda uygulama açıldığı sırada diğer durumlarda harekete geçiyor ve uygulama yavaşlıyor.

Reddit yayınladığı makalede Windows Phone 8’lerde ki bu sorunun uygulama üreticilerin müdahaleleri ile düzeltilebileceğini belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.