Windows 8 Kullanım Oranı!

VoiceSearchgoogle

Microsoft’un bir yılı aşkın bir süre önce büyük umutlar beslediği işletim sistemi Windows 8’i piyasaya sunan firma işletim sisteminden beklediklerini alamadılar.

Microsoft başkanı yaptığı açıklamada dünya üzerindeki Windows 8 kullanıcılarının tespit edilmesini istediğini ve karşısına 88,5 milyon gibi oldukça düşük bir rakamın çıktığını belirtti. Firmanın ortaya çıkardığı bu rakam ile dünya üzerinde Windows 8 kullanıcılarının yüzde 5.4 olduğu ortaya çıkıyor. Firmanın Windows 8 ile elde ettiği bu rakam Microsoft’un en az satan işletim sistemi olarak duyurdukları Windows Vista’yı sadece yüzde 1,6’lık bir oran ile geçtiği görülüyor.

Firma istedikleri başarıyı elde edememelerinin sebebi olarak Windows 8’in kullanıcılara istediklerini vermek konusunda yetersiz kaldığını düşünüyor ve bu yüzden iyileştirmelere giderek Windows 8.1’i yayınlanma kararı aldı.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.