Windows 8.1'den Bazı Kullanıcılara Kötü Haber!

VoiceSearchgoogle

Microsoft’un büyük bir beklenti ile yayınladığı Windows 8 işletim sistemi büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından şikayetler alınca firma yetkilileri Windows 8.1 güncellemesini yayınlamak zorunda kaldılar. Yayınlanan güncelleme kullanıcıların şikayetlerini ortadan kaldırdığı için büyük bir beğeni kazandı.

Her ne kadar büyük bir kullanıcı kitlesi yayınlanan güncellemeden memnun olsa da bazı kullanıcıların şikayetleri halen devam ediyor. Kullanıcıların belirttikleri üzere Windows 8.1 bazı donanımlarda çalışmıyor ve sisteme yüklendiği zaman işlemcinin uyumsuz olduğu açıklaması yer alıyor.

Ortaya çıkan bu sorunun nedeni ise Windows 8.1’in 64 bit işlemcilerde bulunan CMPXCHG16b bileşenine ihtiyaç duyuyor olması ancak bu bileşen bazı 64 bit işlemcilerde mevcut değil. Windows 8 se bu bileşene ihtiyaç duymadığı için sorunsuz olarak çalışıyor.
Mevcut sorun için firmanın nasıl bir çözüm sunulacağı merak ediliyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.