WhatsApp'tan Yeni Özellikler!

VoiceSearchgoogle

Mobil Dünya Kongresi’nden WhatsApp ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Alınan yeni habere göre yılın ikinci yarısında WhatsApp’a görüntülü arama özelliği eklenecek.

WhatsApp kurucu ve CEO’su Jan Koum, Mobil Dünya Kongresi, “Disrupt in Mobile Technology” otururumda bir konuşma yaptı. Şirket CEO’su Koum konuşmasında, WhatsApp’a yılın ikinci yarısında görüntülü arama özelliği ekleneceğini ilk ağızdan duyurmuş oldu.

Kısa zaman önce 19 milyar dolara Facebook’a satılan WhatsApp’ın, bundan sonraki geleceği hakkında birçok senaryo üretiliyordu. Gerçekleştirilen yeni adımlar ile WhatApp, Facebook içindeki özerk yapısını koruduğunu gösterdi.
Farklı kaynaklardan gelen haberlerde, yılın ikinci yarısında gelecek yenilikler arasında sesli konuşma özelliği de gösterilmekte. Çıkan haberlere göre yeni bir özellik olan sesli konuşma, kullanıcılara sağlanan ücretsiz bir hizmet olacak. İlk olarak iPhone ve Android’e gelmesi beklenen özellik, daha sonra Windows Phone ve Blackberry için de geliştirilecek.

Oturumda konuşan şirket CEO’su Koum, sözlerine “geçtiğimiz hafta yeni bir Facebook arkadaşı ekledik” cümlesi ile başladı. Konuşmanın devamında Koum, Mobil Dünya Kongresi’nin ilk günü 24 Şubat’ın, WhatsApp’ın da doğum günü olduğunu hatırlattı. 2014 yılı itibariyle beşinci yaşına giren WhatsApp, 2009 yılında kurulmuştu. Yola çıktıkları ilk günden beri insanlar arasındaki iletişimi dolaysız ve basit bir yolla kullanıcılara sunmayı hedeflediklerini ifade eden Koum, şirketin bundan sonra da, aynı amaca bağlı kalacaklarını sözlerine ekledi.

Sesli ve görüntülü arama özellikleri WhatsApp’ın geliştirdiği yeni icatlar değil. Fakat sürekli değişim ve gelişmeyi hedefleyen şirket, atılacak bu adımları büyüme için önemli görmekte…

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta