Volvo XC90'ın 2015 Modeli Tanıtıldı!

VoiceSearchgoogle

Volvo, orta sınıf lüks crossover SUV modelinin yeni sürümünü görücüye çıkardı! Hatırlanacağı üzere söz konusu modelin bir önceki versiyonu ise ilk olarak 2002 yılında Detroit Motor Show’da sergilenmişti. Yeni otomobilin tanıtımı, beklenilenin aksine Ekim ayında gerçekleştirilecek olan Paris Otomobil Fuarı’ndan önce yapıldı.

Volvo'nun yeni modeli ile ilkleri yaşatacağı ifade ediliyor. Modüler şasi teknolojisi ile otomobilin ağırlığının azaltılması ve bu sayede sürüş keyfinin artırılması hedefleniyor. Yedi kişilik oturma kapasitesi olan otomobilde dikkat çeken bir diğer husus ise koltukların yeniden tasarlanmış olması. Araç, beş farklı motor seçeneği ile çıkış yapıyor. Buna göre otomobilde iki dizel, iki benzin ve hibrit motor seçenekleri bulunuyor. Yeni otomobilde, Volvo’nun yeni dört silindirli Drive-E aktarma organlarına da rastlıyoruz.

D5, 225 beygir ve 470 Nm tork ile gelecek. T6 ise 320 beygir gücün yanında 400 Nm tork üretiyor. Motorların her ikisi de 8 ileri otomatik şanzımana sahip. Bunların dışında, hibrit model T8 ise 2 litre dört silindirli 80 beygir Drive-E motor ve 400 beygir benzin motoru ile çıkış yapacak.

Yeni tanımı yapılan otomobilde bulunan hava soğutmalı subwoofer da dikkatleri toplayan bir başka ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor. Açığa çıkan özellikler arasında şerit değiştirme uyarısı ve park pilot asistanı gibi özellikler de yer alıyor. Satış fiyatı şu ana kadar netlik kazanmayan yeni Volvo XC90'ın önümüzdeki yılın başında satışa sunulacağı ifade ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta