Uzun Süreli Şarj!

VoiceSearchgoogle

Yakın bir zaman da hiç bitmeyen şarja sahip telefonlarla karşılaşabiliriz. Şu an için henüz geliştirilme aşamasında olan proje uygulandığında telefonlarımızı güneş enerjisi ile çalışabilen telefonlar elde edebileceğiz.

SunPartner firması tarafından geliştirilen proje kapsamında firma güneş enerjisinde kendini şarj edebilme imkanı sunan ekran koruyucular üzerinde çalıştıklarını belirtti. Firmanın şu an içinde çalışmalarının sonuçlarında elde ettikleri ekran koruyucular henüz yarı şeffaf olmalarına rağmen projenin ilerleyen aşamalarında tam şeffalık sunan ekran koruyucular elde edebileceklerini belirttiler.

Normal kullanımda yüzde 20 gibi bir enerji tasarrufu sağlayan ekran koruyucular zaman ile daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilecekler.

Firma şu an için görüştükleri firmalar ile yapacakları işin neredeyse kesin olduğunu ve yakın zamanda üretime başlayabileceklerini belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.