Until Dawn, Morpheus için mi Bekletiliyor?

VoiceSearchgoogle

Uzun süre önce duyurulan Until Dawn adlı hayatta kalma, aksiyon ve korku türündeki oyun, duyurulduğu 2012 yılından bu yana bir çıkış gösterememişti. Bir hayli beklendikten sonra çıkmayan oyun hakkında iptal edilmiş olma ihtimali güç kazanmaya başlamıştı. Holywood yazarları ve ünlü yıldızlarla çalışan üretici firma Sony, Until Dawn projesini baştan aşağı değiştirmiş olabilir. Son gelen duyumlara göre korku temalı bu oyun Morpheus için tasarlanıyor.

Oyunun konusu ise klasik bir Hollywood yapımı gibi duruyor. Gençlik korku filmi olarak bahsedilen konu, Until Dawn adlı bu oyunun temelini oluşturmakta. Kaybolan arkadaşları için anma toplantısı düzenleyen bir grup gencin başından geçen olaylar ile asıl konu başlıyor. Üstelik bu toplantıyı arkadaşlarının kaybolduğu noktada, bir dağ evinde yapan gençler, korkuya zemin hazırlıyor.

Sony Computer Entertainment Worldwide Studios Başkanı Shuhei Yoshida, Until Dawn’ın asla iptal edilmediğini belirtiyor. Oyunun uzun süredir bekletilme sebebinin de Morpheus’un çıkışını beklemek olabileceği farklı çevrelerce dillendirilmeye başlandı. Klişe bir konuya sahip bu oyun, sanal gerçeklik kafa bandı projesi “Morpheus” ile başarılı bir oyun olabilir. Üstelik Sony yetkilisi Shuhei Yoshida da bu fikri destekliyor. Üstelik Yoshida, Until Dawn’ın bir Morpheus oyunu mu olacağı sorusuna karşılık olarak bu fikri destekler nitelikte cevaplar verdi. Ona göre Morpheus’a, korku temalı Until Dawn oyunu büyük ölçüde uyum göstermekte. Yoshida, bunlara ek olarak insanların Morpheus için korku temalı oyunlar beklentisinde olduğunu da ifade etti.

Tüm bu söylentiler gerçek olsa bile, Morpheus projesinin daha hayata geçmediği düşünülürse, Until Dawn adlı korku temalı oyunun çıkışının önümüzdeki dönemde de beklenmeye devam edileceği kesin gibi görülüyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta