Uçan Adam Mobil Platformda!

VoiceSearchgoogle

Uçan adam lakaplı dünyaca ünlü kaykaycı Tony Hawk şimdi de bir mobil oyuna konu oldu. İsminin kullanıldığı 16 bilgisayar oyunuyla 1999 yılından bu yana video oyun serilerine ilham veriyordu. Yazın çıkması hedeflenen mobil oyun, Hawk’ın hayranlarının yanı sıra oyun severleri de heyecanlandırıyor.

Özel hareketler ve birden fazla modu içerisinde barındıran oyun, rampada yapılan pek çok kaykay hareketinin kaşifi Tony Hawk’tan izler taşıyor. Bu bakımdan oyunun bir Tony Hawk evreninde geçtiğini ifade edebiliriz. Bu oyunla uçan adam, her ne kadar mobil platforma taşınmış olsa da; kendi adıyla çıkan oyun serisiyle büyük bir ayrılık göstermiyor. Oyun ile ilgili yayınlanan videoda hareketlerin akıcılığı ve senkronizasyon dikkat çekmekte. Bu mobil oyunda dokunmatik teknolojiden olduğunca yararlanılmış. Oynayışın dokunmatik oyun, özel hareket komutları için, birden fazla yöne sürükleme gibi farklı dokunuşlar istiyor.

Oyun, başlıca iki ana bölümden oluşmakta. Bu iki bölüm, Survival ve Shreed Session olarak adlandırılmış. Survival yani hayatta kalma olarak adlandırılan modda belirli komutları tekrarlamak ve aynı şeyleri devamlı olarak yapmak gerekiyor. Shred Sessions adı verilen hızlı celseler modunda ise oyunun atadığı görevler yerine getirilmeye çalışılıyor.

Bu iki ana modun dışında modlar da barındıran oyun farklı deneyimler sunuyor. Oyunda, oyun severleri belki de en çok cezbeden özelliklerden biri de tanınmış kaykaycıların oynanabilir karakterler arasında yer alması olmuş. Tony Hawk’ın yanı sıra, kendisi gibi kaykaycı olan oğlu Riley Hawk ve bir başka başarılı sporcu Chris Cole’un da aralarında bulunduğu pek çok ünlü kaykaycı oyunda yer alıyor.

Oyun severlerin ilgiyle beklediği uçan adam Tony Hawk’ın ilk mobil oyununun yaz sezonunda App Store’daki yerini alması bekleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta