Ubuntu Edge Tanıtıldı!

VoiceSearchgoogle

Piyasaya sürmeyi planladığı yeni cebi ile oldukça merak uyandıran Ubuntu, masaüstü bilgisayarlar ile mobil cihazların bir arada olduğu cihazı üzerindeki çalışmalara başladı.

Firma yaptığı açıklamada üzerinde çalışmalara başladığı cihazın daha iyi olması için kullanıcılar ile tam bir işbirliği içinde olmak istediklerini belirtirken bu konuda kullanıcılardan yardım istedi. Canonical hayata geçirmeyi planladıkları cihaz için 32 milyon dolarlık bir fon toplamayı hedefliyor. Fon toplama girişimlerine başlayan firma ilk destek verenlerin ürünü 600 dolara satın alabileceklerini belirtti. Fon toplama girişimlerinin şu an itibari ile 6 milyon dolara ulaşmış olması firmanın bu konuda başarılı olabileceğini gösteriyor.

Ubuntu Edge dört çekirdekli işlemci, 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile birlikte satışa sunulmayı bekleniyor. 4.5 inçlik bir ekrana sahip olması beklenen ürünün 8 megapiksel arka kameraya ve 2 megapiksel ön kameraya sahip olacağı da çıkan haberler arasında yer alıyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.