Ubisoft’tan Yeni Sızıntı: "Assassin's Creed Comet"

VoiceSearchgoogle

Ubisoft’tan Assassin’s Creed haberleri gelmeye devam ediyor. Kısa süre önce Fransız devrimi döneminde konusu geçecek olan Assassin’s Creed Unity sızmıştı. Şimdi de serinin bir diğer oyunu Assassin’s Creed Comet ile ilgili bilgiler basında yer almaya başladı. Alınan duyumlara göre Assassin’s Creed Comet, Black Flag’ın devamı niteliğinde olacak. Ubisoft, açığa çıkan iki oyun ile Assassin’s Creed serisini geliştirmeye devam ediyor.

Oyun severler tarafından çokça beğenilen, denizcilik temalı Black Flag’in devamı niteliğinde olacak yeni oyun, serinin yeni favorisi olmaya aday olarak gösteriliyor. Assassin’s Creed Black Flag ile serinin dışına çıkan Ubisoft, aldığı geri dönüşlerden öyle memnun olmalı ki yine bir korsan mücadelesini yeni oyunu Assassin’s Creed Comet’a tema yapıyor. Bu ise yeni oyunuyla gemi savaşlarına devam eden Ubisoft’un korsan temasını ilerletmeyi düşündüğünün kanıtı olarak gösteriliyor.
Assassin’s Creed Comet’ın başkarakteri bir İngiliz delikanlısı olan Shay. Bu İngiliz genç, oyun içerisinde kaptanına ihanet etmiş bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Oyun hakkında alınan tüm duymular şimdilik ne yazık ki resmi bir temele dayanmamakta. Hâlihazırda zaten, oyun ile ilgili herhangi bir tanıtım videosu veya görsel de ortaya çıkmış değil. Assassin’s Creed Comet’te Atlas Okyanusu’nda geçeceği söylenen gemi yolculuğunun, denizcilik yetenekleri sergilemeye imkan tanıyacağı konuşuluyor. Başka bir kaynaktan alınan habere göre ise oyun, Assassin’s Creed III ve Black Flag arasında bir tema ile gelebilir.

Assassin’s Creed Comet’ın bilgisayar sürümünün çıkıp çıkmayacağı şu an için belirsizliğini korurken, yeni oyunun Xbox 360 ve PlayStation III’te çıkacağına kesin gözle bakılıyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta