The Binding of Isaac Dönüyor!

VoiceSearchgoogle

Efsane oyun The Binding of Isaac, geliştirilen yeni özellikleri ile geri dönüyor. Rebirth ile oyun severlerin karşısına yeniden çıkacak olan The Binding of Isaac'ın getireceği en önemli yenilik ise ikili oyun modu olacak. Efsane oyun, yayınlandığı dönemde 2 milyonun üzerinde satmıştı. İki boyutlu roungelike oyun hakkında Super Meat Boy'un tasarımcısı olarak tanınan Edmund McMillen de gelecek yenilikler ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

The Binding of Isaac'ın ikinci oyunu Rebirth (yeniden doğuş), serinin ilk versiyonuna bağlı kalınarak hazırlanmış. Esasen aynı tema üzerine yapılandırılan Rebirth, ilk sürümden çok farklı olmaması yönüyle bir devam niteliği taşıyor. Hatırlanacağı üzere The Binding of Isaac'ın ilk sürümü flash tabanlı idi. Yeni oyun Rebirth ile ise farklı bir oyun motoru kullanılması kararına varıldı. İçerik olarak farklı karakterlerin de eklendiği yeni oyunda, 150'nin üzerinde yeni eşya da mevcut olacak. Oynayış olarak çok zor olması beklenmeyen yeni sürümde biraz strateji ve biraz da şans gerekiyor. Tek başına mücadele dönemi bu sürüm ile tarih oluyor. Öyle ki, Rebirth ile ikili oyun modu da eklenmiş durumda.

Yeni oyun Rebirth, PS3, PS4, PS Vita ve PC sürümü ile piyasaya çıkmaya hazırlanırken, Xbox ve Nintendo'da şu an için çıkmayacak gibi görünmekte. Gelen açıklamalara göre oyunun içerdiği tema, Nintendo'nun yayın ilkelerine ters düştü ve de oyunun bu yüzden Nintendo platformu için geliştirilmesinin söz konusu olmadığı ifade edildi. Nintendo ile anlaşmayı rafa kaldıran The Binding of Isaac Rebirth'ün hedeflenen başarıyı göstermesi bekleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta