Termometre Dövme!

VoiceSearchgoogle

Gelişen teknoloji ile birlikte karşımıza birçok farklı alanda çıkmaya başladı. Özellikle de sağlık alanında karşımıza büyük yenilikler ile çıkan teknolojik ürünlerin en son örneği ise vücut ısısını ölçmek için uygulanan bir dövme ile karşımıza çıktı.

Illinois Üniversitesi araştırmacıları tarafından gerçekleştirilen çalışma ile vücut ısısını ölçmek için kullanılmak üzere çeşitli devreler vücuda dövme olarak işlenebiliyor. Vücuda işlenen bu devreler ile birlikte kişilerin vücut ısıları anlık olarak değil sürekli olarak takip edilebilecek.

Araştırmacılar konu hakkında yaptıkları açıklamada geliştirilen bu sistem ile birlikte kişilerin vücut ısılarının sürekli olarak takip edilebileceğini ve meydana gelen değişmelerde hemen müdahale edilebileceğini söylerken yapılan bu çalışmanın sağlık sektöründe yeni projelere ışık tutacağını belirttiler.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.