Telefonlarınızı Nasıl Şarj Etmelisiniz?

VoiceSearchgoogle

Telefonlar akıllandıkça, bataryalarının daha kısa ömürlü olduğunu görüyoruz. Peki, bunun önüne geçebilir miyiz?

Günümüzde kullanılan telefonların çoğu, şarj sorunu yaşamaktadır. 1 gün bile gitmeyen şarjınızın esas nedeni, yanlış şarj etmeniz olabilir. Bunun gibi sorunların önüne geçebilmeniz için, uygun şarj şekillerini seçebilirsiniz. Sürekli kullanım sayesinde, hem bataryanızın ömrünü uzatacak, hem de günlük performansını en yükseğe çekeceksiniz.

İlk olarak sizlere şunu söylemeliyiz ki; telefonunuzu orijinal şarj aletinden farklı bir şarj aletiyle kesinlikle şarj etmemizdir. Orijinal şarj aleti kullanımınız sırasında, sabaha kadarda şarjda kalsa, herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Yeni çıkan ve piyasada mevcut bulunan Lityum-Lyon türü bataryalar, akıllı telefonlarınız kadar akıllıdır ve sabaha kadarda elektrik akımı gelse, kesinlikle bataryaya iletmeden telefonun çalışmasını sağlar. Bununla beraber, telefonunuzun bataryasının kesinlikle sıfıra düşmesini beklemeyin. Sıfırlanmadan önce, mutlaka telefonunuzu şarja takın ve o şekilde şarj alışkanlığı kazanın. Eski dönemlerden kalma bu alışkanlığınız, bataryanızın ömrünü kısaltacaktır. İlk telefon aldığınız zaman, sizlere 24 saat şarjda kalsın diye bir hurafe söylenir. Ancak, eski telefonlarda bile bu saat 16 ‘dır. 16 saatten sonrasını beklemenize gerek kalmıyordu. Şimdiki akıllı telefonlarınızda ise, 6 saatten sonra çıkartmanız sizler için yeterli olacaktır. Fazlasını beklemek, tamamen zaman kaybıdır.

Akıllı telefonlarınızı kullanırken, bu kurallara ve özelliklere dikkat etmeniz, sizin için maddi, telefonlarınız içinse süreklilik arz edecektir.

HAKKINDA Mustafa