Tablet Devri Bitiyor Mu?

VoiceSearchgoogle

Ürün geliştiricileri tarafından şu ana kadar yapılan açıklamalarda tabletlerin geleneksel bilgisayarların dönemini kapatacağı ve kullanım olarak oldukça büyük bir rakama sahip olacağı belirtiliyordu ancak IDC yayınladığı yeni bir rapor ile beklenilenin olmayabileceğini belirtti.

Yayınlanan raporda tablet satışlarının ilerleyen dönemlerde azalacağı ve büyüme oranın tek haneli rakamlara düşeceği belirtildi. 2014 yılı itibari ile büyüme hızının yüzde 22.2’ye düşmesi beklenen tabletlerin yaşayacağı bu düşüşte ki en büyük etken olarak ise geniş ekrana sahip olan akıllı telefonlar gösteriliyor.

Özellikle de Galaxy Note serisi ile daha da büyüyen ekranlar ile birlikte kullanıcılar tablet yerine akıllı telefonlara yönelmeye başladılar. Ancak bu konuda önlemini alan tablet piyasasında nasıl bir değişimin yaşanacağı ise merak konusu.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.