Suya Dayanıklı Sosyal Kamera "theQ"

VoiceSearchgoogle

Sosyal ağlara bağlanmak adına pek çok teknolojiyi ardımızda bırakıyoruz. Cep telefonları da bu sebeple kompakt fotoğraf makinelerinin papucunu dama attı. Her zaman yanımızda bulunan telefonlar, fotoğraf makinelerine olan ihtiyacımızı şimdilik ortadan kaldırmış gibi görünüyor. Fakat yenilikçi fotoğraf makineleri bu durumu tersine çevirebilir.

theQ kamera da tam olarak bunu hedefliyor. Rengarenk oluşuyla kullanıcıların dikkatini toplayan theQ kamera, su altında dahi sosyalleşmek isteyen kullanıcılar için üretildi. Su altında 3 metreye kadar çekim yapabilen cihaz, 3G bağlantısını da beraberinde getiriyor. Bu ise elbette ki bir dalgıcın kullanımına karşı dayanıkllık gösteremez. Fakat sekiz farklı renk seçeneğiyle gelen theQ, zaten tatilcilere hitap ediyor. Yumuşak dokulu bir kauçuk gövdeye sahip olan makine, 24 mm f2,4 geniş açılı bir lens kullanıyor. Cihaz, sahip olduğu özelliklerin yanı sıra sırf görüntüsüyle dahi tüketicileri cezbetmeyi hedefliyor.

theQ ile canlı fotoğraflar çekebilir ve çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebilirsiniz. Vintage görünümlü çekimler yapabilen makine, fotoğrafları düzenlemeye de imkan tanıyor. Fotoğraflara filtre uygulamak için ise theQ LAB adlı uygulama, yardımınıza koşuyor. Çekimlerinizi sosyal ağlarda paylaşmaya imkan tanıyan makine lens etrafında LED ışıklandırma ile geliyor. Karanlık ortamlarda yapacağınız çekimlerde işinize yarayacak olan bu ışıklandırma, iyi düşünülmüş bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Siz de bu özelliklere sahip bir makineye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, 149 pound ile ön siparişe açılan cihazı satın alabilirsiniz.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta