Stylus Kalem "Pencil", Artık Avrupa'da

VoiceSearchgoogle

FiftyThree, son olarak yeni bir ürün daha piyasaya sundu. Şirket, iPad için tasarlanan Paper adlı uygulamanın geliştiricisi olarak biliniyordu. FiftyThree’nin ürettiği söz konusu ürün bir stylus kalem. Kısa süre önce bu kaleme verilen ismin ise Pencil olduğu ortaya çıktı.

Pencil adlı stylus kalem, şu sıralar Avrupa’da satışa sunuldu. Kalem ilk olarak ABD ve Kanada’a tüketicilerle buluşmuştu. Pencil’ın Avrupa’ya da gelmesiyle artık Almanya, Fransa ve İngiltere’den Amazon aracılığıyla sipariş vermek mümkün.

Pencil, kullanıcılara farklı seçenekler sunuyor. İki farklı modelle gelen stylus kalem, Graphite ve Walnut modelleriyle geldi. Graphite model kalem 76 euro olarak ücretlendirilirken Walnut model ise 87 euro fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor. Walnut’un diğer modelden farkı ise ceviz ağacı kaplamalı olması.

Stylus kalem Pencil, diğer cihazlarla da kablosuz olarak bağlantı kurabiliyor. Kalem, bu bağlantıyı Bluetooth üzerinden sağlıyor. Pencil’ın şarj ömrü de kullanıcıları sevindirecek cinsten. Kalem, tam dolu bir pille 1 aya kadar kullanım imkanı tanıyor.Pencil’da palm rejection adlı yabancısı olduğumuz bir teknoloji de mevcut. Bu teknoloji sayesinde el ayasıyla doğala yakın çizimler gerçekleştirmek her zamankinden çok kolay. Bu işlem ise el ayasını ekrana yaslamakla kolayca gerçekleştirilebiliyor.

Kalemle ilgili öne çıkan bir diğer husus ise altın kaplamaya sahip olması. Söz konusu 14 ayar altın kaplama, Pencil’ın yazma ve silme algılayıcılarının daha hızlı tepki verebilmesi adına kullanılıyor. Pencil, bu özelliklerle de sınırlı kalmayacak. Kalem, iOS 8’in yayınlanmasından sonra yüzey basıncı özelliğini de sunacak.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta