Sosyal Medya Hesaplarına Yönelik Tehdit!

VoiceSearchgoogle

Sosyal medya hesaplarının güvenliği için kullanıcıları ve kurumları uyaran Trend Micro uzmanları kullanıcıları bir hayli tedirgin edecek açıklama yaptılar. Yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre tarayıcılar için sahte eklenti yaratan saldırganlar tespit edilmiş. Bu saldırganlar başta Facebook, Google+, Twitter olmak üzere hesaplarınızı ele geçiriyor ve sizin bilginiz dışında sayfa beğenme, paylaşım yapma, yorum yapma, arkadaş eklem gibi işlemleri gerçekleştiriyor.

Google Chrome ve Firefox kullanıcılarını hedef alan saldırgan sahte bir bağlantı üzerinden kullanıcının sahte bir video güncellemesini indirmesi ile bilgisayara yerleşiyor.

Chrome Service Pack 5.0.0 ve Mozilla Service Pack 5.0 olarak kendini tanımlayan eklentiler bilgisayar yerleştikten sonra kurulum dosyası indirerek hesapları ele geçiriyor. Bu konuda şu an için dikkatli olmak dışında başka bir çözüm görünmüyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.