Sony'den Su Geçirmez Tablet: Xperia Z2

VoiceSearchgoogle

Sony, Mobil Dünya Kongresi’nde Xperia Z2 adlı yeni bir tablet tanıttı. Bu yeni cihazın önemi ise dünyanın en hafif ve en ince su geçirmez tableti olması.

426 gram ağırlıkta ve 6,4 mm ilcelikte olan Xperia Z2, Z1 Tablet’i anımsatsa da beraberinde getirdiği donanım ve yazılım özellikleri ile çok daha gelişmiş bir cihaz.

Snapdragon 801 işlemcili bu yeni tablet, 2,3 GHz’lik dört çekirdeğe sahip. Cihazın Ram’i 3 GB, grafik işlemcisi ise Andreno 330 olarak duyuruldu. Stamina Modu ile daha uzun süre dayanabilen pil ömürlü bu tabletin bataryasında da bir takım iyileştirilmelere gidilmiş. Cihaz, 6.000 mAh batarya, Quick Charge teknolojisi ile yüzde 75 oranında daha hızlı şarj imkanı tanıyor. Z2’nin arka kamerası 8 megapiksel, ön kamerası ise 2,2 megapiksel çözünürlükte.

Son derece doğal ve gerçekçi renkler sunan cihaz, Live Colour Led ve TRILUMINOS teknolojilerine sahip. Yeni Xperia tablet, 10,1 inç büyüklük ve Full HD çözünürlükte. Z2 Tablet’in görüntü motoru ise gelen görüntüleri ekrana uygun hale getirme teknolojisini sunan X-Reality olarak açıklandı.

Sony, bu tablet ile su geçirmez özellikteki cihazlarına bir yenisini daha eklemiş oldu. Z2 tablet, önceki versiyonda olduğu gibi IP55 ve IP58 standartlarında. Kullanıcılara Front Surround ile berrak ses deneyimini yaşatmayı hedefleyen bu tablet, arka plan seslerini azaltan MDR-NC31EM kullaklıklar ile geliyor.

Kısa zaman sonra satışa sunulması beklenen Sony Xperia Z2 Tablet’in satış fiyatı ise henüz kesinleşmedi.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta