Sony Desteklemiyorum Dedi!

VoiceSearchgoogle

Sony yaptığı bir açıklama ile Google tarafından özel olarak geliştirilen Android Wear işletim sistemini desteklemeyeceklerini duyurdu. Akıllı saat üreten diğer firmaların arasında Sony’nin aldığı bu karar dikkatleri üzerinde topladı.

Android Wear, Android işletim sistemin giyilebilir teknolojiler için kırpılmış olan bir versiyonu. Özellikle de işletim sisteminde yuvarlak hatlara özel bir yapı kullanılması akıllı saatler için sistemi daha da çekici bir hale getiriyor. Samsung, LG, Motorola ve HTC şu an için Android Wear kullanan akıllı sata üreticileri arasında.

Şu ana kadar piyasaya iki farklı akıllı saat sunan Sony aldığı kararın gerekçesi olarak kendi saatlerinde kullandıkları işletim sistemi için oldukça fazla bir mesai harcadıklarını ve kullanılan platform ile de tasarımlarını riske atamayacaklarını belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.