Sonunda Sevenleriyle Buluştu!

VoiceSearchgoogle

Düşük fiyatıyla dikkat çekmesine rağmen, üstün teknik özellikleri olan Çin’in akıllı telefon üretici firmasının ürünü olan OnePlus One da kullanılacak Oxygen OS resmen tanıtıldı.

OnePlus’un geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve takipçilerini bir hayli heyecanlandıran Oxygen OS’a sonunda kavuştuk. Android işletim sisteminin son sürümü olan 5.0.2 sürümüne uygun olarak gelen ROM, sade bir tasarıma ve kolay kullanımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Şirketin CEO’sunun açıklamalarına göre, farklılık yapmak adına bir girişimde bulunmamışlar. Sadece önemli düzenleme ve işe yarayacak eklentilerin olduğu ROM’u kullanıcılara sundular. CEO’nun açıklamalarında; ‘Basit bir tasarımla beraber pil ömrünün uzun olması ve performansın yüksek olması konularına daha çok önem verdik’ sözleri de yer aldı.

Oxygen OS ile kullanıcılara verilen yetkiler çok fazla görünüyor. Bunların başında ise, ekran kapalı olsa dahi çizilecek yuvarlak ile kameraya ulaşılması gösterilebilir. Telefonda birçok yenilikle daha karşılaşacağımız apaçık ortada. Bakalım, geri bildirimler ne şekilde gelecek ve beklenen verim sağlanabilecek mi ? 

HAKKINDA Samet