Sıra dışı Tasarıma Sahip BlackBerry Passport Sızdı!

VoiceSearchgoogle

Akıllı telefon ve tablet üreticisi BlackBerry’nin durumunun bu aralar pek te iç açıcı olmadığı herkesçe biliniyor. Şirket, bu durumundan çıkış için çözüm yolu olarak sıra dışı cihazlara yönelim göstermeye başladı. Son olarak görüntüleri basına sızan Passport adlı cihaz da bu sıra dışı görünümlü cihazlar arasında yer alıyor. Passport, uzun süredir adından söz ettirmesine rağmen ilk defa görüntülenebildi. Sızan fotoğraflardan, cihazın kare formlu bir akıllı telefon olduğu öğrenildi.

BlackBerry’nin bu cihazla birlikte, alıştığımız klavyeli tasarımına geri döndüğü gözlemlendi. Fakat tasarımda tabii ki bir takım farklılıklar da yer alıyor. Söz konusu akıllı telefon, 1:1 oranı ve 1440×1440 piksel çözünürlüğüyle dikkatlari üzerine topluyor. Bu sıra dışı tasarımlı telefon, oldukça büyük bir kare ekrana sahip. Ekranın bir kenarına ait uzunluğu 3,18 inç yani 8,0772 cm olarak karşımıza çıkıyor.

Klavye kısmı ise ekranın alt kısmında yerleşik bulunuyor. Üç satırdan oluşan klavye, QWERTY dizilişine sahip. Passport model akıllı telefon, bu boyutlarıyla yaklaşık olarak bir phablet görünümü sunuyor. Arka kapağı açılmayan telefonda SIM ve micro SD hafıza kart yuvaları; kameranın üzerinde, küçük bir kapağın altında yer alıyor. Cihazın pili ise 3.450 mAh’lık bir güce sahip.

Cihazın her özelliği şimdiden kesinleşmiş değil. Passport’un işlemcisinin ne olacağına dair şu an için bir bilgi bulunmuyor. Fakat alınan duyumlara göre söz konusu telefonun RAM’ı 3 GB, dahili depolama alanı ise 32 GB olacak. BlackBerry’nin bu son girişimle piyasayada nasıl bir etki uyandıracağı merak ediliyor. Belki de bu cihaz, BlackBerry için güçlü bir geri dönüşe vesile olur.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta