Sinemada Google Glass Kullanımı!

VoiceSearchgoogle

Şu an için sınırlı bir kullanıcı kitlesinin sahip olduğu Google Glass oldukça geniş bir kullanım alanına sahip ve kullanıcıların hayatlarını bir hayli kolaylaştıracak gibi görünüyor. Günlük yaşamın birçok noktasında Google Glass kullanıcılara yardımcı olacak olsa da kullanımı yaygınlaşana kadar birçok sorun da ortaya çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olayda numaralı gözlüğüne bağlı olarak Google Glass kullanan bir vatandaş sinemaya gittiğinde korsan çekim yapıldığı gerekçesi ile sorguya alınmış. Kullanıcı daha önce benzer bir sorun ile karşılaşmadığını belirtirken kısa bir süre içinde yapılan hata çözüme kavuşturulmuş.

Şu an için kayıt yapan ürünler ile sinemaya girmek yasak olsa da bu tür teknolojilerin yaygınlaşması ile birlikte yakın bir zamanda bu soruna bir çözüm üretilecek gibi görünüyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.