Şifreniz Ne Kadar Basit?

VoiceSearchgoogle

Son zamanlarda kişisel hesapların hackerlar tarafından ele geçirilmesinde ki en büyük problemlerin başında kullanıcıların oldukça kolay tahmin edilebilir şifreler kullanması yer alıyor. Tahmin edilebilir şifrelerin oldukça fazla artması sonucunda Microsoft bu konu hakkında bir çalışma yapmaya karar verdi.

Microsoft yaptığı çalışmalar sonucunda Telepathwords isimli bir sistem geliştirdi. Firmanın geliştirdiği sistemin temel amacı kullanıcıları basit şifre oluşturmaktan vazgeçirmek olarak tanımlanıyor. Sistem çalışırken kullanıcının şifre seçimi sırasında ona bir sonra ki seçim ne olacağını üç farklı seçenek halinde sunarak şifrenin tahmin edilebilirliğini ortaya koyuyor.

Her sistemin kendi içinde bile kullanıcılardan farklı şifreler istediği düşünüldüğü zaman basit şifrelerin kullanıcılar için büyük bir kolaylık olduğunu unutmamak gerekiyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.