Siber Suçlulara Dikkat!

VoiceSearchgoogle

ESET yaptığı bir açıklama ile internet kullanıcılarını siber suçlulara karşı uyardı. Yaptığı açıklama da mesaj trafiğinin yoğun olduğu dönemlerde siber suçluların daha rahat hareket edebildiklerini ve bilgilere daha rahat ulaşabildiklerini belirtti.

Sosyal medya da halkın ilgisini çeken konuları daha çok kullanan siber suçlular yaydıkları virüslü dosyalar ile bütün bilgisayarlara ulaşabiliyorlar. Virüslü dosyaların mesaj trafiğinin arttığı dönemlerde daha rahat paylaşılması ile bazen bilgisayarlara virüs bulaştırırken bazen de kullanıcıları virüslü sitelere yönlendirebiliyorlar. Yönlendirdikleri siteler ile her türlü gelir kaynağı olabilecek parola ve şifreye ulaşabiliyorlar.

ESET bugünler de tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları açmayarak ve sık sık virüs taraması yaparak siber suçlulardan uzak durabileceğinizi belirtiyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.