Shazam Mac'e Geldi!

VoiceSearchgoogle

Aradığınız şarkının kime ait olduğu ve adı gibi detaylarını öğrenebildiğiniz uygulama Shazam artık Mac’de! Müzik tanıma uygulaması daha önce yalnızca mobil kullanıcılara hizmet sunuyordu. Fakat bundan sonra App Store’dan Shazam’ı Mac cihazınıza indirebilir, üstelik bu işlemi tamamen ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

App Store üzerinden indirmeye sunulan Shazam, öncelikli olarak menü çubuğuna ekleniyor ve daha sonra da kullanım için hazır hale geliyor. Mac için uyarlanan sürüm sayesinde bundan sonra mobil cihaza gerek duymadan şarkı tanımlama yapabileceksiniz.

Uygulama, özetle adını bilmediğiniz parçanın kime ait olduğunu size bildiriyor. Bunun için hiçbir işlem yapmak gerekmiyor; çalan parçayı Shazam yüklü telefonunuza dinletmek yeterli. Uygulamanın bir diğer işlevi ise spor müsabakalarıyla ilgili. Bu efsane uygulama sayesinde maç skorları hakkında da bilgiler edinebiliyorsunuz.

Uygulama sayesinde bulunan şarkılar sosyal ağlardan paylaşılabiliyor; uygulama, pek çok ortamı destekliyor. Müzik parçalarını, Shazam aracılığıyla Facebook, Twitter ve iMessage üzerinden paylaşabiliyorsunuz.  Bunun yanı sıra uygulama sayesinde şarkılar indirilmeye de müsait hale geliyor. Bu özellik ile parçaları iTunes üzerinden indirebileceksiniz.

Mac için kullanıma açılan Shazam, önümüzdeki günlerde diğer platformlara da gelecek mi merak ediliyor. İlk olarak yalnızca mobil cihazları destekleyen uygulamanın Mac için de indirilebilmesi haberi pek çok kullanıcıyı yakından ilgilendiriyor. Shazam’ın Mac sürümü Turkey App Store üzerinden de indirilebiliyor. Siz de böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız Shazam’ı Mac cihazınıza indirebilirsiniz.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta