Shazam ile YouTube Videolarındaki Şarkıları Bulun!

VoiceSearchgoogle

Shazam, basit bir fikre dayanmasına rağmen bir ihtiyacı karşılayan mükemmel bir servis. Şu günlerde herkesin tanıdığı bu uygulama sayesinde cep telefonunuzdan dinlediğiniz şarkının adını, yorumcusunu, bestecisini ve sözlerini bulmak hiç olmadığı kadar kolay. Bu bakımdan çokça beğenilen uygulama, şu günlerde yeni özellikleri de beraberinde getiriyor.

Shazam servisi, son olarak YouTube’da izlediğiniz herhangi bir videonun arka planında çalan şarkıyı bulmanıza olanak tanımaya başladı. Videosunu izlediğiniz fakat arka planındaki şarkının orijinal halini bulamadığınız durumlara Shazam yanınızda! Üstelik bu uygulama, yalnızca şarkının adını bulmakla kalmıyor, merak ettiğiniz diğer ayrıntıları da sizlere sunuyor. Siz de YouTube üzerinden seyrettiğiniz videonun arka planındaki şarkıyı merak ediyorsanız Shazam’ı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirmek için doğal olarak öncelikle Shazam’ı açmanız gerekiyor. Daha sonra web sitesi üzerinde bulunan kutucuğa YouTube videosunun linkini yapıştırmanız gerekiyor. Yapılması gerkenlerin hepsi bu kadar basit. Bu işlemleri yaptıktan sonra gerisi tamamıyla Shazam’a kalıyor. Sonrasında ise linkini yapıştırdığınız videoun arka planındaki tüm müzikleri Shazam ile bulmanız mümkün.

Bu yeni özelliğin, konuya meraklı olan kişilerin sorularını cevaplaması hedefleniyor. Shazam sayesinde YouTube videolarının arka planında bulunan şarkıların adını öğrenmek için yorum atmayı bırakabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen indirmeye açık olan uygulamanın pek çok kez hata da verdiği biliniyor. Son derece güzel bir fikirle yola çıkan bu uygulamanın ilerde tamamıyla problemlerinden arınmasını diliyoruz.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta