Şaşırtan Gartner Raporu

VoiceSearchgoogle

Dünya genelindeki akıllı telefon, tablet, PC gibi birçok teknolojik ürünün piyasa genelindeki satış rakamlarını inceleyen analiz firması Gartner’ın yaptığı analiz sonuçlarına göre kullanıcılara sahip oldukları küçük ekranlarına rağmen piyasada düşük fiyatlı tabletlere yöneldiler.

Apple’ın iPad’e alternatif olarak sunduğu iPad Mini’nin satış rakamlarını inceleyen firmanın yaptığı açıklamaya göre alternatif olarak sunulmasına rağmen iPad Mini’nin iPad’den daha fazla sattığını belirtti. Satış rakamlarını sadece iPad Mini’de yüksek olmadığını belirten firma Google Nexus 7 içinde aynı durumun söz konusu olduğunu belirtti.

Firmanın bir diğer incelemesine göre ise piyasadaki ürünlerin sahip olduğu sistem sıralamasına göre Google’ın mobil işletim sistemi Android birinci sırada yer alıyor. Android’i Windows işletim sistemi takip ederken üçüncü sırada da iOS yer alıyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.