Sanal Gerçeklik Gözlükleri!

VoiceSearchgoogle

Video oyunları için sanal gerçeklik gözlükleri üreten Oculus Rift firması oldukça yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyordu ancak geçtiğimiz aylarda kurucularından birini kaybetmeleri sonucunda sanal gerçeklik gözlüklerine ilişkin çalışmaları durmuş ve hatta firmanın sanal gerçeklik gözlükleri çalışmasını uzun bir süre rafa kaldıracağı haberleri yer almıştı.

Ancak uzun bir aradan sonra ürünün oyun geliştiricilerinden biri olan John Carmack yaptığı açıklamada ürünün üretimine devam edileceğini ve hatta şu an için gerekli olan mühendis ekibinin oluşturulması için çalışmalara başladıklarını belirtti. John Carmack yaptığı açıklamanın devamında sanal gerçeklik gözlüklerinin yakın bir gelecekte çok önemli bir oyun donanımı olacağını düşündüğünü söyledi.

Yeni olan teknolojide birçok sorunla karşılaşıldığını belirten Carmack yakın bir gelecekte de bu sorunların çözüme kavuşacağını belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.