Samsung'un Uygulama Mağazası Yenilendi!

VoiceSearchgoogle

Samsung uygulama mağazası yenilenmiş haliyle dikkatleri üzerine çekiyor. Samsung App mağazası, yeni ismi ve kullanıcı arayüzü ile çıkış yaptı. Mağazanın yeni ismi ise Samsung Galaxy Apps olarak belirlendi.

Yeni bir isimle gelen uygulama mağazasının, zengin bir içerikle geleceği ifade ediliyor. Bahsedildiğine göre bundan sonra kullanıcılara özel içerikler, promosyonlar ve indirimler sunulmaya başlanacak. Üstelik bu uzak doğulu teknoloji devinin uygulama mağazasına erişmek için herhangi bir Galaxy tablet ya da akıllı cep telefonuna sahip olmanız yeterli. Bu da demek oluyor ki en az 130 milyon kullanıcı, yeni uygulama mağazasına erişim sağlayabilecek. Fakat tüm bunlara rağmen bu piyasadaki liderliği Google Play elinde bulunduruyor. Google Play, geniş uygulama seçenekleri sayesinde Android cihazlardaki liderliğini uzun bir süredir kimselere kaptırmıyor. Tüm bu nedenlerden dolayı Samsung her ne kadar yeni yatırımlar ve atılımlarda bulunsa da Google Play’ın gerisinde kalıyor. Bu da Samsung’un mağazasına daha az ilgi gösterilmesinin temel nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

Google’ın bu alandaki liderliğinin farkında olan Samsung, Samsung Galaxy Apps mağazasını yeni söylemlerle pazarlamaya çalışıyor. Samsung’un dile getirdiğine göre; bu mağazada Galaxy cihazlar için özel olarak tasarlanan yüzlerce özel uygulama bulunuyor. Söz konusu Galaxy’ye özel uygulamaların Samsung’un SDK’sından yararlandığı biliniyor. Çoklu pencere, S Pen ve home appliance gibi uygulamaları çalıştırabilmek için bunun zaruri olduğu ifade ediliyor.

Samsung’un uygulama mağazası, yeni arayüzüyle göze daha sade ve düzenli geliyor. Siz de uyumlu bir ürüne sahipseniz Galaxy Specials kısmından Galaxy özel olarak geliştirilen uygulamalara göz atabilirsiniz.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta