Samsung'dan Giyilebilir Cihaz: "Gear Fit"

VoiceSearchgoogle

Samsung, yeni giyilebilir teknoloji ürünü Gear Fit’i tanıttı. Lanse edildiği Unpacked 5 etkinliğine kadar, bu yeni akıllı bilekliğin piyasaya sürüleceği hakkında hiç bir duyum alınmamıştı.

Samsung’un giyilebilir ürünleri arasında yerini alan Gear Fit, sensörleri aracılığı ile kullanıcının tüm aktivitelerini takip edebiliyor. Spor ve sağlık merkezli algılayıcılara sahip bu yeni aktivite bilekliğinin arayüzü basit, ekranı ise kıvrımlı bir tasarıma sahip. S Health 3.0 uygulaması ile kullanıcısını sürekli takip eden cihaz, jiroskop, pedometre ve kalp ritim sensörüne sahip.

Kullanıcısına henüz turuncu, kahverengi ve siyah olarak üç farklı renk seçeneği sunan bilekliğin kıvrımlı ekranı plastik gövdeden ayrılabiliyor. Bu sayede ekran, ilerde tasarlanması olağan farklı bilekliklere monte edilebilecek. 423 x 128 çözünürlükte Super Amoled ekrana sahip cihazın ağırlığı ise yalnızca 27 gram olarak açıklandı. Bu hafif aktivite bilekliğinin dikkat çeken bir diğer yönü ise uzun pil ömrü. Öyle ki 210 mAh gücündeki pillere maksimum beş, yoğun kullanımda ise minimum 3-4 günlük bir ömür biçiliyor.

Kullanıcının hareketlerini saymakla kalmayan cihaz, akıllı telefona gelen her çeşit bildirimi ve gelen aramaları da gösterebiliyor. Yalnızca sporcuların kullanımına sunulmamış olan sağlık odaklı bu bileklik, IP67 sertifikası ile suya ve toza da dayanıklı olduğunu kanıtlamakta. Gelen mesajları görüntüleyebilecek büyüklükteki ekrana sahip Gear Fit, dikkat çeken bu gibi tasarım özelliklerinin yanı sıra, rahat bir kullanım da sunmakta.

Nisan’ın 11’inde tüketiciyle buluşacağı açıklanan Samsung Gear Fit adlı akıllı bilekliğin fiyarı ise henüz bilinmiyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta