Samsung'dan Beklenen Metal Yüzeyli Cihaz Geliyor mu?

VoiceSearchgoogle

Rekabetin oldukça kızıştığı son günlerde Samsung, telefon satışlarından umduğunu bulamıyor. Güney Koreli teknoloji devi bu yüzden şirket politikasında değişime gitmeye hazırlanıyor. Yapılacak değişiklikler arasında ilk öne çıkan metal yüzeyli akıllı telefon üretimi olacak. Samsung’un bunu gerçekleştirmesi bu yıl içinde olacak. Şirketin başkan yardımcısı Kim Hyun-joon da bu atılımın 2014 yılında gerçekleşeceği söylemini destekliyor.

Basına konuşan başkan yardımcısı, ilk olarak büyük ekranlı akıll telefon çıkaracaklarını, daha sonra da başka bir modelin piyasaya sunulacağını ifade etti. Bu başka modelin yeni malzemeler kullanılarak üretilmesi planlanıyor.

Her iki cihazla ilgili tahminler daha şimdiden gelmeye başladı bile. Büyük ekranlı telefon muhtemelen Galaxy Note serisine dahil olacak. Fakat yeni malzemeli model hakkında net bir tahmin bulunmuyor. Öte yandan metal yüzeyli cihazın Galaxy Alpha olacağına yönelik söylemler de var. Yine de itibar etmek için erken bir söylem olduğunu belirtmekte fayda var.

Bir süredir Samsung’un içinde bulunduğu durum herkesin malumu. Satış kârında düşüş yaşayan şirket, yeni fikirlerin peşinde. Zira şirket, amiral gemisi Galaxy S5 satışlarından dahi beklentisini karşılayamadı. Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan iPhone 6 da Samsung’un yaşadığı düşüşe tuz biber olacak. Şirketin yeni bir ürüne ihtiyacı olduğu kendileri tarafından da biliniyor ve bu konuda beyanlar veriliyor. Bu ihtiyaç duyulan ürün, 4.8 inçlik bir akıllı telefon olabilir mi? İlerleyen dönemde buna tanıklık edeceğiz.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta