Samsung Z, Yine Ertelendi!

VoiceSearchgoogle

Uzak doğulu teknoloji devi Samsung, teknoloji meraklılarını bir kez daha bekletiyor. Şirket, son olarak uzun zamandır beklenen bir cihazının çıkışını tekrar erteledi. Söz konusu telefon Samsung Z, Tizen işletim sistemini temel alan bir cihaz. Ve bu cihazın çıkışı Rusya özelinde ertelenmiş bulunuyor.

Samsung’un daha önce ise Tizen işletim sistemiyle çalışan telefonunu 11 Temmuz tarihinde tanıtması bekleniyordu. Fakat tanıtım garip bir şekilde bu tarihte gerçekleşmedi. Gelen raporlara göre Samsung Z’nin Moskova’da yapılacak olan tanıtımı, birdenbire iptal edildi. Durum karşısında Samsung şimdiye kadar tatmin edici bir açıklama yapmadı. Bu aşamada en çok merak edilen konu olan tanıtımın ertelendiği tarih, meraklara rağmen açıklanmış değil. Fakat cihazın Rusyta’da en kısa zamanda piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.

Uzak doğulu şirketin tanıtımı iptal etmesi büyük bir şaşkınlık yarattı. Zira tanıtım iptal edildiğinde etkinliğe yalnızca birkaç gün kalmıştı. Fakat şirket buna rağmen Moskova’da bir tkinlik düzenledi. Tanıtım iptal edilmiş olsa da etkinliğe birçok geliştirici katılım gösterdi. Güney Koreli teknoloji firması Samsung, söz konusu etkinlikte katılım gösterenlere prototip cihazlarını göstermekle yetindi. Etkinlikte, Tizen üzerine de açıklamalarda bulunuldu. Firmanın yöneticileri, Tizen’in avantajları ile ilgili açıklamalar gerçekleştirdi.

Söz konusu Tizen olunca ertelemelere alışkın olmaya başladık. Tizen’in daha önce de Samsung’un Unpacked 5 etkinliğinde ortaya çıkacağı konuşuluyordu. Ertelemelerin gölgesinde geliştirilen Tizen’in son akıbeti ne olacak merak ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta