Samsung Yeni Reklamında iPhone’u Tiye Alıyor!

VoiceSearchgoogle

iPhone ve Samsung arasındaki gerilim hiç kuşkusuz kullanıcılarına da yansıyor. Samsung, yayınladığı son reklamla işte tam olarak bu mevzuya değinmiş. İki teknoloji devi arasındaki gerilim bu reklamla daha da artabilir. Samsung Galaxy S5 için hazırlanan reklam, iPhone kullanıcıları ile alay etmekten geri kalmıyor.

Hatırlanacağı üzere Samsung’un yeni cihazı Galaxy S5, 2.800 mAh pil ömrüyle geliyor. Şirket, hazırladığı reklamla tam da bunu ön plana çıkarıyor. Söz konusu reklam iPhone kullanıcılarını ise Wall huggers yani duvar sarılanları olarak tanımlıyor. Bu tabirdeki kastedilen şey ise iPhone kullanıcılarının sürekli duvara, esasen prize bağlı olarak vakitlerini geçirmiş olmaları…

Reklamda iPhone’un dayanıksız bataryası eleştirilirken; bunun aksi olan Galaxy S5 yüceltiliyor. Bununla birlikte Galaxy S5 ile sürekli priz başında bulunmaya ihtiyaç duymayacağınız ifade diliyor ve açıkça iPhone bu konuda eleştiriliyor. Daha iyi bir ifadeyle iPhone’un kullanışsız olduğundan dem vuruluyor.

Peki reklamda bahsedildiği gibi Galaxy S5 gerçekten de dayanıklı bir pil ömrüyle birlikte mi geliyor? Gelen açıklamalara göre Galaxy S5, güç tasarruf modu sayesinde gerçekten de iPhone kullanıcılarına parmak ısırtacak. Galaxy S5, yedek batarya takmaya da olanak tanıyan bir cihaz. Bununla birlikte cihaz aşırı derecede kullanılmazsa pili iki gün dayanabiliyor. Üstelik bu akıllı telefonun sunduğu ultra güç tasarrufu modu sayesinde daha uzun süreli kullanım yakalanabiliyor. Samsung’un bu son reklamı karşısında Apple’ın ne tür bir tavır tutunacağı merak ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta