Samsung, Yeni bir Kalem Teknolojisi Üzerine Çalışıyor!

VoiceSearchgoogle

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ürün geliştirmeye kaldığı yerden devam ediyor. Yeni teknolojiler üreten şirket, adından uzun bir süre daha söz ettirecekmişe benziyor. Son ortaya çıkana göre Samsung, ultrasound teknolojisini temel alan yeni bir giriş stili üzerinde çalışıyor.

Uzak doğulu şirketin hedeflediği şey, SamMobile'ın keşfiyle ortaya çıktı. SamMobile, şirketin yeni bir patent başvurusunda bulunduğunu ortaya çıkardı. Sözü edilen patentin ürünü, ekranın kenarlarında bulunan sesüstü sinyalleri kalemden alan dolayısıyla bu sayede kalemin konumunu tespit eden algılayıcılar aracılığıyla çalışır duruma geliyor. Bu teknoloji ekrana ayrı bir katman eklenmesine ihtiyaç duyulmamasını sağlıyor. Zira kalem girişini algılamak, bu olmadan da yapılabiliyor. Dolayısıyla telefonlar daha ince bir görünüm kazanıyor.

Söz konusu teknoloji şu an için yalnızca sızıntı niteliği taşıyor. Bu teknolojiyle ilgili çizimlerden farklı bir şey ele geçirilebilmiş değil. Konu ile ilgili daha fazla ayrıntı için SamMobile’ın sızıntılarından çok daha fazlasına ihtiyaç duyulduğu bir gerçek. Bu yüzden Samsung’un peşinde olduğu yeni kalem teknolojisi ile ilgili ayrıntılar için şirketten gelecek olan resmi açıklamayı beklememiz gerekecek. Bu aşamada açıklamanın ne zaman ve hanig kanaldan geleceği belirsizliğini koruyor.

Kalemler, teknoloji sektöründe bir süredir yükselen bir ilginin odağı. Daha önce ortaya çıkan Microsoft’un çıkardığı Surface Pro 3, kalemlerin önem kazandığının erken bir habercisiydi. Şu an için rakip şirketler arasındaki yarışın, kalemler özelinde hızına devam edeceği öngörünüyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta