Samsung, Yaşlı Nesil için Master’ı Üretti!

VoiceSearchgoogle

Sürekli kendini yenileyen teknoloji dünyası, büyük ölçüde genç neslin ihtiyaç ve beğenisine göre şekilleniyor. Fakat teknolojiye her neslin ihtiyaç duyduğu bir gerçek. Yaşlı nesle, dokunmatik ekranlar ve yenilikçi özellikler fazla karmaşık gelebiliyor.

Tüm bunları göz önüne alan Samsung, sürekli yeniye doğru evrilen mobil dünyada, yaşlıları unutmadığını gösterdi. Çizgisinin dışında bir model geliştiren Samsung, yaşlılar için ürettiği bu telefona Master adını verdi. Hatırlanacağı üzere Samsung modelleri, büyük ve dokunmatik ekran, güçlü işlemci ve yüksek kaliteli kameralarıyla tanınıyor. Fakat Master, ilk bakışta kapaklı, eski nesil modelleri anımsatıyor.

Samsung’dan gelen açıklamaya göre Master, “saygıdeğer yaşlı nesiller” (Respected Old Generations) için üretildi. Bu yüzden Master, tahmin edilebileceği gibi bünyesinde üstün teknolojik özellikler barındırmıyor. Cihaz, son zamanların çılgın akımı olan “selfie”ye de müsait değil. Öyle ki Master, yalnızca bir arka kameraya sahip. Bu arka kamera, yalnızca 3 MP çözünürlük sunuyor. Cihaz, ayrıca 2G ve 3G bağlantısına da sahip. İçerisinde bir adım ölçer ve Fm radyo da barındıran Samsung Master’ın ekranı 3 inç büyüklüğünde. Cihazın bataryası ise 1000 mAh olarak duyuruldu. Sade bir görünüşe sahip olan telefonun arka kapak ve kalvye bölümü suni bir deri ile kaplanmış.

Güney Kore’de 240 bin won’a (500 TL) satılan Master; siyah, gri ve kırmızı olmak üzere 3 farklı renk seçeneği ile raflardaki yerini alıyor. Cihaz, “saygıdeğer yaşlı nesiller”in ilgisini ne ölçüde çekecek, ilerleyen günlerde göreceğiz…

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta