Samsung, Sanal Gerçeklik’te Yeni Bir Soluk Olacak mı?

VoiceSearchgoogle

Morpheus ve Oculus’un ardı ardınca tanıtıldığı şu günlerde, bir sanal gerçeklik dönemi yaşıyoruz. Kısa zaman içinde Sony ve Facebook’tan gelen sanal gerçeklik atılımlarına bir yenisi ekleniyor.

Uzak doğulu teknoloji devi Samsung’un sanal gerçeklik kervanına katılacağı konuşuluyor. İddia niteliğinde olan bu söylentilere göre, Samsung’un sanal gerçeklik cihazının, 2014 sonunda piyasada olması bekleniyor. Söylentiler doğru ise Samsung’un atılımıyla sanal gerçeklikte bir alternatif daha doğacak.

Tüm bu duyumlar, olduğunca temelsiz de değil. Samsung’a yakın kaynaklardan edinildiği ifade edilen bilgilere göre şirket, bu alandaki rakipleri Oculus ve Morpheus’a yetişmek için büyük bir gayret gösteriyor. Ortaya çıkan bir diğer iddia ise Samsung’un ürettiği prototiplerin belli başlı geliştiricilere şimdiden ulaştığı.

Bu sanal gerçeklik cihazının, şirketin yeni amiral gemileri Note 3 ve Galaxy S5 başta olmak üzere Samsung ürünleriyle çalışacak şekilde tasarlandığı ifade ediliyor. Cihazın, diğer Samsung ürünleri ile ne şekilde bağlantı kuracağı şu an için bilinmezliğini koruyor. Fakat yapılan tahminlere göre bu cihazda kablolu bağlantı kullanılabilir. En az öncül ve rakipleri oranında performans sunması beklenen sanal gerçeklik cihazı, muhtemelen iyi bir de ekrana sahip olacak.

Samsung’un çıkaracağı sanal gerçeklik cihazının rakiplerine oranla daha uygun fiyatlar ile kullanıcıyla buluşacağı tahmin ediliyor. Şirketin akıllı telefonlardaki fiyat politikası, sanal gerçeklik cihazında da geçerli olursa Oculus ve Morpheus’a oranla daha geniş kitlelere hitap edebilir. Cihaz ile ilgili daha fazla bilgi için, Samsung’dan gelecek olan resmi açıklama bekleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta