Samsung Galaxy Trio: Tek Cihazda 3 SIM Kart!

VoiceSearchgoogle

Tüketicileri her geçen gün yeni teknolojiler ile buluşturan Samsung, yeni telefon modeli Galaxy Star Trios’un piyasaya sürüleceğini duyurdu. Yalnız, bu telefonun getirdiği özellik piyasadaki rakiplerinden biraz farklı, cihaza aynı anda 3 adet SIM kart takılabilmekte.

Samsung, uzun zamandır çift SIM kart destekli telefon üretiminde piyasadaki lider teknoloji şirketi olma özelliğini koruyordu. Sürekli yenilenen modelleri ile çift SIM kart özellikli cihazların maliyeti yüksek ve kar oranları ise düşük. Fakat şirket yüksek donanım özellikleri olmayan bu telefonları nispeten uygun fiyatlar ile tüketiciye sunuyordu.

Samsung, çift SIM karttan sonra şimdi de üç adet SIM kart takılabilen telefon üretimine başladı. Galaxy Star Trios adı verilen bu telefon 165 Amerikan Doları fiyatı ile ücretlendirildi. Bu, yeni çıkan bir ürün için oldukça uygun bir fiyat gibi görünüyor. Tabi, ücretlendirmede göz önünde bulundurulan düşük donanım özelliklerini de unutmamak lazım.

Yanlar yuvarlatılmış bir tasarıma sahip olarak lanse edilen yeni cihaz, 4 GB bellek, 3.1 inç çözünürlükte QVGA ekran, Qualcomm MSM7225A Snapdragon S1 işlemci, Adreno 200 grafik, Android 4.1, 512 MB RAM, 3G, Wi-Fi, 2 MP arka kamera, 1,300 mAh pil, GPS gibi başlıca özelliklere sahip.

Samsung Galaxy Star Trios’un önümüzdeki günlerde ilk olarak Brezilya’da satışa sunulması beklenmekte. 3 adet SIM kart takılabilen bu yeni modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği veya ne zaman raflarda yer alacağı gibi sorular şimdilik merak konusu.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta