Samsung 45. yaşına İnovasyon Müzesi ile Giriş Yaptı!

VoiceSearchgoogle

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 45. yaş gününü kutluyor. Şirket bu bağlamda Güney Kore’deki Samsung İnovasyon Müzesi’nin kapılarını ziyaretçilere açtı. Samsung’un CEO’su Kwon Oh-hyun’un belirttiğine göre, müzede günümüzde kullanılan cihaz ve ürünlerin temeli olan birçok buluş yer alıyor. Samsung İnovasyon Müzesi, teknolojinin geçmişten bugüne seyrini ve köklerini ziyaretçilere tanıttığını iddia ediyor.

Bu müzede Samsung’a ilham veren icatların yanı sıra Samsung ile bağlantısı olmayan kişi ve firmalardan da icatlar yer almakta. Fakat tamin edileceği üzere Samsung’un ezeli rakipleri Sony, LG ve tabi ki Apple’dan ürünler ve icatlar bu müzede yer bulmamakta. Teknolojik gelişimin başlıca kronolojisini veren bu müze, akıllı telefon devrimini ise tabi ki kendi ürünü Samsung Galaxy S II ile başlatıyor.

Toplamda beş katlı olan bu müze, ele aldığı üç ayrı dönem ile teknoloji tarihini gözler önüne seriyor. Müzede Siemens ve Philips gibi geçmişten bugüne varlığını sürdüren, köklü geçmişe sahip teknoloji firmalarına da ayrıntılı biçimde yer verilmiş. Ayrıca Graham Bell ve Thomas Edison gibi teknolojiye yön veren mucitlerin icat ettiği cihazların modelleri de bu müzede sergilenmekte. Günümüzün de ele alındığı müzede Samsung’un bugünkü ve gelecekteki projeleri gözlemlenebiliyor. Üstelik müzede Samsung’un tarihini tüm ayrıntılarıyla sergileyen ayrı bir de salon bulunmakta.

Son teknoloji ürünü bu müze, teknoloji tutkunları için eşi benzeri olmayan bir mekân olarak tanımlanıyor. Fakat tüm bunlara rağmen Samsung’un İnovasyon Müzesi’nde teknoloji tarihine ilişkin pek çok ayrıntıyı da atladığı ifade ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta