Sahte BBM!

VoiceSearchgoogle

BlackBerry geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile BlackBerry telefonlar arasında mesajlaşmayı sağlayan BlackBerry Messenger’ı Android ve iOS platformlar için geliştireceğine dair bir açıklama yapan firma en son yaptığı açıklama ile uygulamanın üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Her ne kadar BlackBerry uygulama üzerinde çalışıyor olsa da firma tarafından uygulama kullanıcılara sunulmadan Google Play üzerinde uygulamanın sahtesi kullanıcılara sunuldu. Geliştirici ismi olarak RIM adını kullanan sahte uygulama Google Play üzerinden şimdiye kadar 100 bin indirme sayısına ulaştı.

Sahte BBM yüklendikleri cihazların internet tarayıcılarında mevcut ana sayfaları değiştirebiliyor ya da çeşitli linkler ekleyebiliyor. BlackBerry tarafından geliştirilen gerçek uygulamanın ise bu yıl içinde kullanıma sunulması bekleniyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.