Retina Taramalı Saat FiDELYS Geliyor!

VoiceSearchgoogle

Akıllı saatler, giyilebilir ürünler arasında en çok tercih edilen aksesuarlar olarak karşımıza çıkıyor. Markalar birbirlerinden çok ta farklı olmayan özelliklerle karşımıza çıkarken FiDELYS’ten farklı bir akıllı saat duyurusu yapıldı. Bu cihaz ilk retina taramalı saat olarak diğer ürünlerden ayrılıyor.

Tasarımı yuvarlak olan bu akıllı saat, ilk olarak Indiegogo adlı sitede fon toplamasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. IriTech taafından geliştirilen bu akıllı saat hakkında bir de tanıtıcı video hazırlanmış bulunuyor. Firmaya göre bu akıllı saat, retina taraması sayesinde pek çok soruna çözüm getirecek.

İnternet işlemlerinde yardımımıza koşan FiDELYS, retina tarama teknolojisi sayesinde şifrelerin hacklenme riskini ortadan kaldırıyor. Bu akıllı saat sayesinde karmaşık şifreleri akılda tutmaya da gerek kalmıyor, tüm bunlar yalnızca retina taramasıyla halledilebiliyor. Cihazla birlikte geliştirilen özel uygulama, telefon ve bilgisayardaki dosyaları da korumaya olanak tanıyor. Retina tarama ile kilitlenebilen dosyalar bu sayede yabancı kişilerce açılamıyor. Üstelik bilgisayar halihazırda açık olsa bile bu sistem dosyalarınızı koruyor.

FiDELYS akıllı saat; bildirim, gelen çağrılar, alarm, hava durumu göstergesi gibi bir takım uyarıları da ekranında görüntülemeye imkan tanıyor. Spor aktivitelerine de yardımcı bu cihaz, bir bakıma aktivite bilekliği özelliği de taşıyor. Cihazda kalp ritim sensörü ve adımsayar dahi yer almakta. Tüm bunlara rağmen akıllı saat, dokunmatik olmayan bir ekrana sahip. Ön sipariş fiyatının 200 dolar olması tahmin edilen saatin iOS, Android, Windows ve Linux platformları için geliştildiği ifade ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta